Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK, YERİNDE ÇÖZÜM İÇİN İLÇE GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir ve TESKİ bürokratları ile birlikte vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm üretmek amacıyla düzenlediği ilçe gezilerinin üçüncü etabında Malkara ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Sorunların yerinde çözümü amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve TESKİ bürokratları ile birlikte Malkara Belediyesi’nde bir araya gelen ve ilçe genelinde tamamlanan, devam eden ve planlanan çalışmaları değerlendiren Başkan Albayrak, Toplantının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve bürokratlarla birlikte sahaya inerek, ilçede devam eden çalışmaları yerinde inceledi. 

Malkara Çok Amaçlı Salon inşaatında sona gelindiğini belirten Başkan Albayrak, “14 Kasım 2022 Malkara ilçemizin kurtuluşunun 100. yılında açılışını gerçekleştireceğimiz Çok Amaçlı Salon’un inşaatında incelemelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarımızdan ve firma yetkililerinden devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Modern bir Kültür Merkezine kavuşacak olan Malkaralı hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ŞEHRİMİZE DUYDUĞUMUZ HİZMET AŞKI VE VATANDAŞLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Yerinde çözüm seferberliğine devam ettiklerinin altını çizen Başkan Albayrak, “Güzel Tekirdağ’ımıza duyduğumuz hizmet aşkı, vatandaşlarımıza duyduğumuz sevginin verdiği güç ve enerjiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bürokratlarımızla bugün saat 08.00 itibariyle yollardayız. Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde çözmek amacıyla Malkara ilçemizi ziyaret ederek ilçe belediye başkanımızla bir araya geldik. Çalışmaları yerinde inceledik ve bundan sonraki dönem ile ilgili planlamalarda bulunduk. Bundan sonra da ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde, halkımıza en kaliteli hizmeti vermek için mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Tekirdağ

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Anıldı

Osmanlı Devleti Padişahı 2. Abdulhamit’in talimatıyla gittikleri Japonya’da görev dönüşü  gemilerinin batması sonucu şehit olan Ertuğrul Fırkateyni asker ve mürettebatı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Anma Programı düzenlendi.

Anma programına Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, İl Emniyet Müdür V. Fatih Bozboyacı, Sahil Güvenlik Komutanı SG Yüzbaşı Burak Akanpınar, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve öğrenciler katıldı. 

Anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu’nun konuşması ile başladı.

Ardından TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un anma mesajı okundu. 

Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hasan Demirhan yaptı.

Akademisyen Demirhan konuşmasında Ertuğrul Fırkateyni olayını anlattı. “Türk Japon ilişkilerinin başlamasında önemli bir rolü olan Osmanlı Sancağı’nı ve Türk kimliğini uzak diyarlara duyurmak için yola çıkan ve bu uğurda şehit olan subay ve erlerin ruhu şad olsun” dedi.

Ardından Ertuğrul Fırkateyni şehitleri adına öğrencilere okutulan hatm-i şeriflerin duası edildi. 

Ertuğrul Fırkateyni şehitleri adına fuaye alanında hazırlanan serginin Vali Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından gezilmesi ile program sona erdi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ENERJİ YÖNETİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Enerji ile enerji yatırımları ve yönetimi konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında Başkan Albayrak ve İstanbul Enerji Genel Müdürü Yüksel Yalçın arasında imzalanan işbirliği protokolü ile, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin enerji ve çevre programı kapsamında temiz enerji dönüşüm süreci resmi olarak başlamış oldu.

İmzalanan işbirliği protokolünün önemine vurgu yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İstanbul Enerji ile imzaladığımız işbirliği protokolü ile enerji teknolojileri alanında teknik ve bilimsel çalışmaların yapılması, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına yönelik çalışmaların yapılması, ar-ge ve teknoloji geliştirme projelerinin hazırlanması, sıfır karbon hedefi ile vizyon projelerin tasarlanması ve uygulanması kararlaştırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji konusunda gerekli adımları atmaktadır. Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İşbirliği protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı