Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK, TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU 67. BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’da gerçekleştirilen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu 67. Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecilerin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Almanya ve Belçika’dan da gazeteci derneklerinin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, basının, demokrasilerde son derece önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Üç Kemaller diyarı güzel Tekirdağ’ımızda böylesine anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Basın, demokrasilerin ayrılmaz bir parçasıdır. Demokrasinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için kuvvetler ayrılığı olması gerektiği gibi basın da özgür ve bağımsız olmalıdır. Ulusumuzun ortak sesi olan basınımıza yönelik sansür ve ceza uygulamalarına son verilmelidir. Halkın haber alma özgürlüğüne hizmet eden basın kuruluşlarımızın ve basın emekçilerimizin yaşadıkları sorunlar çözüme kavuşturulmalı ve çalışma koşulları iyileştirilmelidir. Basınımızın içinde bulunduğu zor koşulların sebeplerinin ve çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı bu toplantının en verimli şekilde geçmesi temennimizdir. 67. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nın basınımız için faydalı gelişmelere vesile olması ümidiyle, tüm basın emekçilerimize meslek yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onursal Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal da birer konuşma yaparak toplantının hayırlı olması temennisinde bulundular ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ettiler.

Anadolu basınının son durumu, çözüme kavuşturulması gereken sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıya Başkan Albayrak’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop telekonferans yöntemi ile katılırken, Türkiye’nin dört bir tarafından gazeteci derneklerinin başkan ve temsilcileri ile yurtdışından çok sayıda gazeteci de katılım gösterdi.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK, YERİNDE ÇÖZÜM İÇİN İLÇE GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir ve TESKİ bürokratları ile birlikte vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm üretmek amacıyla düzenlediği ilçe gezilerinin üçüncü etabında Malkara ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Sorunların yerinde çözümü amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve TESKİ bürokratları ile birlikte Malkara Belediyesi’nde bir araya gelen ve ilçe genelinde tamamlanan, devam eden ve planlanan çalışmaları değerlendiren Başkan Albayrak, Toplantının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve bürokratlarla birlikte sahaya inerek, ilçede devam eden çalışmaları yerinde inceledi. 

Malkara Çok Amaçlı Salon inşaatında sona gelindiğini belirten Başkan Albayrak, “14 Kasım 2022 Malkara ilçemizin kurtuluşunun 100. yılında açılışını gerçekleştireceğimiz Çok Amaçlı Salon’un inşaatında incelemelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarımızdan ve firma yetkililerinden devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Modern bir Kültür Merkezine kavuşacak olan Malkaralı hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ŞEHRİMİZE DUYDUĞUMUZ HİZMET AŞKI VE VATANDAŞLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Yerinde çözüm seferberliğine devam ettiklerinin altını çizen Başkan Albayrak, “Güzel Tekirdağ’ımıza duyduğumuz hizmet aşkı, vatandaşlarımıza duyduğumuz sevginin verdiği güç ve enerjiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bürokratlarımızla bugün saat 08.00 itibariyle yollardayız. Vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde çözmek amacıyla Malkara ilçemizi ziyaret ederek ilçe belediye başkanımızla bir araya geldik. Çalışmaları yerinde inceledik ve bundan sonraki dönem ile ilgili planlamalarda bulunduk. Bundan sonra da ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde, halkımıza en kaliteli hizmeti vermek için mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Tekirdağ

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Anıldı

Osmanlı Devleti Padişahı 2. Abdulhamit’in talimatıyla gittikleri Japonya’da görev dönüşü  gemilerinin batması sonucu şehit olan Ertuğrul Fırkateyni asker ve mürettebatı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde Anma Programı düzenlendi.

Anma programına Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, İl Emniyet Müdür V. Fatih Bozboyacı, Sahil Güvenlik Komutanı SG Yüzbaşı Burak Akanpınar, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ülkü Uslu, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve öğrenciler katıldı. 

Anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu’nun konuşması ile başladı.

Ardından TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un anma mesajı okundu. 

Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hasan Demirhan yaptı.

Akademisyen Demirhan konuşmasında Ertuğrul Fırkateyni olayını anlattı. “Türk Japon ilişkilerinin başlamasında önemli bir rolü olan Osmanlı Sancağı’nı ve Türk kimliğini uzak diyarlara duyurmak için yola çıkan ve bu uğurda şehit olan subay ve erlerin ruhu şad olsun” dedi.

Ardından Ertuğrul Fırkateyni şehitleri adına öğrencilere okutulan hatm-i şeriflerin duası edildi. 

Ertuğrul Fırkateyni şehitleri adına fuaye alanında hazırlanan serginin Vali Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından gezilmesi ile program sona erdi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ENERJİ YÖNETİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Enerji ile enerji yatırımları ve yönetimi konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında Başkan Albayrak ve İstanbul Enerji Genel Müdürü Yüksel Yalçın arasında imzalanan işbirliği protokolü ile, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin enerji ve çevre programı kapsamında temiz enerji dönüşüm süreci resmi olarak başlamış oldu.

İmzalanan işbirliği protokolünün önemine vurgu yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İstanbul Enerji ile imzaladığımız işbirliği protokolü ile enerji teknolojileri alanında teknik ve bilimsel çalışmaların yapılması, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına yönelik çalışmaların yapılması, ar-ge ve teknoloji geliştirme projelerinin hazırlanması, sıfır karbon hedefi ile vizyon projelerin tasarlanması ve uygulanması kararlaştırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji konusunda gerekli adımları atmaktadır. Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İşbirliği protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı