Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ’da

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Tekirdağ’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisini ziyaret etti.

ET Kombina Tesisi ile bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarım ve hayvancılığın milli ekonominin ve ülke kalkınmasının temeli olduğunu belirterek, “Malkara Et Kombina Tesisimizi, Trakya bölgesinde hayvancılığa cazibe kazandırmak, besicilerimizin emek ve alın terini kazanca dönüştürmek amacıyla hizmete sunduk. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu burada ağırlamaktan son derece memnunuz. Kendisine tesisimizde yürütmekte olduğumuz çalışmalar hakkında bilgi verdik. Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’de örnek olan projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Gıda maddelerine ihtiyacın arttığı böyle bir dönemde ülke genelinde tarım ve hayvancılığa daha fazla yatırım yapılması temennimizdir. Türkiye’de tarım ve hayvancılık gelişsin, kazanan üreticimiz ve halkımız olsun.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Tekirdağ’da olmaktan son derece mutlu olduğunu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “Tekirdağ, Büyükşehir Belediyemizin başarılı çalışmaları sayesinde her geçen gün gelişiyor. Tarımdan kültüre, alt ve üstyapıdan sosyal faaliyetlere kadar hayatın her alanında yaptığı yatırımlar ve hayata geçirdiği projeler ile adından söz ettiren Tekirdağ büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanında hizmete sunduğu ve bölgede söz sahibi haline gelmiş olan et kombina tesisini gezdik. Gerçekten güzel bir tesis olmuş. Bölgenin tarım ve hayvancılığına önemli katkılar sağlayacağından şüphem yok. Sanayi alanında tabi ki gelişmeler olacaktır ama ülkemiz aynı zamanda tarım ülkesi. Tarım alanında faaliyet gösteren, tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlayan vatandaşlarımızın sayısı hiç de azımsanacak seviyede değil. Bu doğrultuda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanına yaptığı katkılar gerçekten takdire şayan. Bölgede önemli bir yer edinen et kombina tesisinin Tekirdağ ve bölge çiftçilerine ve üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri, Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisi’ni gezerek Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve yetkililerden tesisin çalışma sistemi ile ilgili bilgi aldı.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU SÜLEYMANPAŞA’DA ESNAFLA BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ temasları kapsamında Başkan Kadir Albayrak ile birlikte Süleymanpaşa ilçesinde çarşı esnafı ile de buluşarak esnafın talep ve önerilerini dinledi. Esnafın, ülke ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Esnaflarımız ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip. Özellikle pandemi sürecinden en fazla etkilenen grup olan esnaflarımızın dertlerini dinledik. Yapılması gerekenler atılacak adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Üretim her zaman esastır. Üreten ve ürettiğini vatandaşlarımıza ulaştıran esnaflarımızın her zaman yanındayız. Esnafımızın desteklenmesi konusunda üzerimize düşen çalışmaları yapıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de pandemi sürecinde arar gören esnafımızı desteklemek adına önemli çalışmalar yapıyor. Bu anlamda güzel günleri hep birlikte görmek ve yaşamak dileğiyle tüm esnafımıza sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı yarınlar diliyoruz” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN ANKARA’DA BİR DİZİ ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış töreni için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Albayrak, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerini 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine davet etti.

Ziyaretler sonrasında konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Albayrak, “Mavi gözlü kentimize uzun yıllar hizmet vermesini planladığımız Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın açılış törenini 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da değerli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Milletvekillerimizi açılış törenimize davet etmek amacıyla Ankara’da kendilerini ziyaret ettik, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyor, yeni hizmet binamızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

ERGENE SOSYOKÜLTÜREL TESİS CEMEVİ VE AŞEVİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE SUNULDU

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden ve bu konuda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir projeyi daha vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlaman Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleşti.

Başkan Kadir Albayrak, “Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Muhyiddin Arabi, “Alınan nefes sayısı kadar Allah’a giden yol vardır. Ne yana dönerseniz Allah’a giden yoldur.” der. Alevilik ve Bektaşilik, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Hz. Ali’nin ve ehl-i beytin yoludur. İnsan sevgisi, merhamet, hoşgörü, doğa sevgisi, sanata saygı, ileri görüşlülük, demokrasi, laiklik ve kadın erkek eşitliği Alevilik ve Bektaşiliğin evrensel değerleridir. Sevgili canların yüce Yaradan’ın manevi huzurunda bir araya geldikleri cemevleri, sevgi, saygı, erdem, olgunluk, kardeşlik, barış ve eşitliğin meydanıdır.  Cemevlerimiz, korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok önemli değerlerimizdir. İşte bu anlayışla 2018 yılında Muratlı Sosyokültürel Tesis Cemevimizi; 2019’da Şarköy Sosyokültürel Tesis Cemevimizi hizmete açtık. 2021 yılı Eylül ayında temelini attığımız Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevimizi 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve bugün hep beraber açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi Alevilik ve Bektaşiliğin Piri Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle bitirmek istiyorum;”Sevgi varken nefret niye, Barış varken savaş niye, Kardeşlik varken didişmek niye, Dostluk varken düşmanlık niye, Hoşgörü varken bağnazlık niye, Özgürlük varken tutsaklık niye, Adalet varken, haksızlık niye?” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da bir konuşma gerçekleştirerek Cemevi’nin teknik yapısı hakkında bilgi verdi. 

Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı ile Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin de yaptıkları konuşmalarda gerçekleştirdikleri yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi hayırlı olmasını temennisinde bulundular. 

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu. Açılış Törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi Ve Aşevi 3 Kattan Oluşuyor

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi; bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane; birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda, kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor. 

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı