Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’nin Açılışı Gerçekleştirildi

TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 4300 metrekare alana sahip, bünyesinde çocuk parkı, çay bahçesi, mescid, dinlenme alanları ve pazar tezgahlarının yer aldığı ve  haftanın belli günlerinde semt pazarı, hanımeli pazarı, organik köy pazarı olarak kullanılacak olan Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımız’ın okunmasının ardından başladı. İstiklal Marşımız’ın okunmasının ardından Süleymanpaşa Halkoyunları Ekibi Halk Oyunu Gösterisi’ni sundu.

Daha sonra, Pazarcı Esnafi Adına Oda Başkanı Sami Kayın, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir konuşma yaptılar.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; “Türk kültüründe pazarlar kamusal mekanlardır. Gündelik hayatın bir parçası olan pazarlar, toplumumuzun yaşam koşullarını, üretim tarzlarını, tüketim alışkanlıklarını yansıtır.

Pazarlar yaşanan birtakım sıkıntılar sebebiyle kapalı alanlara taşınmaktadır. Pazartesi ve Perşembe Pazarı’mızın Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’ne taşınmasıyla, alışveriş yapan vatandaşlarımız ve esnafımız kötü hava koşullarından etkilenmeyecek,  vatandaşlarımıza sağlıklı, hijyenik bir alışveriş ortamı sunulacaktır.

Bu pazar yeri, Süleymanpaşa’da açılan ilk kapalı pazar yerimizdir. Başka mahallelerimizde de pazar yerlerinin açılacağı bilgisini de aldım. İnşallah diğer mahallelerimizdeki kapalı pazar yerleri de en kısa zamanda hizmete açılarak vatandaşlarımıza modern bir mekanda alışveriş yapma fırsatı sunulacaktır.

Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’nde çocuk parkı, çay bahçesi, dinlenme alanı gibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağı alanların bulunması vatandaşlarımıza daha rahat, daha işlevsel bir alışveriş ortamı sağlayacaktır.

Haftanın belirli günlerinde, özellikle hanımların el emeklerini sergileyebilecek olması, organik ev yapımı gıdaların satılabileceği köy pazarının açılması ve tekstil başta olmak üzere çeşitli ürünlerinin satılabilmesi yerel esnafımıza ve vatandaşlarımıza önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Bu pazar yeri, yerel esnafımızın güçlenmesine vesile olacak, ticaret canlanacaktır.

Diğer günlerde Süleymanpaşa Belediyesi’nin ve vatandaşlarımızın hizmetinde olacak pazar yeri, ilimiz için oldukça elverişli bir mekandır. Çok farklı işlevlerde kullanılabilecek pazar yeri, alışveriş ve etkinlik alanı olarak vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet verecektir.

Bu pazar yerinin Tekirdağ için hayırlı olmasını diliyor, pazarda ürünlerini satacak olan pazarcılarımıza, esnafımıza bol, bereketli alışverişler diliyorum. Osman Tabak Pazar Yeri’nin açılmasında emeği geçen başta TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Milletvekillerimize, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e ve diğer yetkililere teşekkürü bir borç biliyorum.  “ dedi.

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından konuşan TBMM Başkanı Şentop; “Tekirdağ coğrafi konumu, sahip olduğu imkanlar bakımından önemli. Hem karayolunun, hem hava yolunun, hem demiryolunun, hem de deniz yolunun yani 4’ünü kullanabildiği bir şehirdir Tekirdağ’ımız. Üretimiyle Türkiye’mizin ekonomisine büyük katkı sağlayan bir şehrimiz. Biz Tekirdağ’ın bir evladı olarak, Tekirdağ’a hizmeti öncelik olarak görüyorum. Tekirdağ’ın eksik kalan bazı hizmetlerinin tamamlanması, Türkiye’de ki diğer şehirlerimizin illerimizin almış olduğu hizmet nispetinde, Tekirdağ’ın ekonomimize katkısı nispetinde hizmetleri alabilmesi için gayret gösteriyoruz. Bu konuda da bütün milletvekili arkadaşlarımızla, bütün belediye başkanlarımızla siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ’a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz. Bundan sonrada çalışacağız” diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop’un konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Açılış Programına TBMM Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Özbekistan Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, 26. Dönem Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN ANKARA’DA BİR DİZİ ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış töreni için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Albayrak, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerini 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine davet etti.

Ziyaretler sonrasında konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Albayrak, “Mavi gözlü kentimize uzun yıllar hizmet vermesini planladığımız Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın açılış törenini 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da değerli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Milletvekillerimizi açılış törenimize davet etmek amacıyla Ankara’da kendilerini ziyaret ettik, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyor, yeni hizmet binamızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

ERGENE SOSYOKÜLTÜREL TESİS CEMEVİ VE AŞEVİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE SUNULDU

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden ve bu konuda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir projeyi daha vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlaman Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleşti.

Başkan Kadir Albayrak, “Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Muhyiddin Arabi, “Alınan nefes sayısı kadar Allah’a giden yol vardır. Ne yana dönerseniz Allah’a giden yoldur.” der. Alevilik ve Bektaşilik, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Hz. Ali’nin ve ehl-i beytin yoludur. İnsan sevgisi, merhamet, hoşgörü, doğa sevgisi, sanata saygı, ileri görüşlülük, demokrasi, laiklik ve kadın erkek eşitliği Alevilik ve Bektaşiliğin evrensel değerleridir. Sevgili canların yüce Yaradan’ın manevi huzurunda bir araya geldikleri cemevleri, sevgi, saygı, erdem, olgunluk, kardeşlik, barış ve eşitliğin meydanıdır.  Cemevlerimiz, korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok önemli değerlerimizdir. İşte bu anlayışla 2018 yılında Muratlı Sosyokültürel Tesis Cemevimizi; 2019’da Şarköy Sosyokültürel Tesis Cemevimizi hizmete açtık. 2021 yılı Eylül ayında temelini attığımız Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevimizi 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve bugün hep beraber açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi Alevilik ve Bektaşiliğin Piri Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle bitirmek istiyorum;”Sevgi varken nefret niye, Barış varken savaş niye, Kardeşlik varken didişmek niye, Dostluk varken düşmanlık niye, Hoşgörü varken bağnazlık niye, Özgürlük varken tutsaklık niye, Adalet varken, haksızlık niye?” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da bir konuşma gerçekleştirerek Cemevi’nin teknik yapısı hakkında bilgi verdi. 

Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı ile Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin de yaptıkları konuşmalarda gerçekleştirdikleri yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi hayırlı olmasını temennisinde bulundular. 

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu. Açılış Törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi Ve Aşevi 3 Kattan Oluşuyor

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi; bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane; birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda, kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor. 

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı