Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

Şehit Çarşı ve Mahalle Bekçisi Gökçen Koşal Son Yolculuğuna Uğurlandı

Süleymanpaşa ilçemizde yaşanan bir asayiş olayına müdahale etmek üzere gittiği olay yerinde uğradığı saldırı sonucu Şehit olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Gökçen Koşal için İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Düzenlenen Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık; “Ülkemizin birliği, bütünlüğü, Milletimizin huzuru ve güvenliği uğruna canını feda eden mesleğinin ve ömrünün bağrında iken Şehit düşen kardeşimizi ebedi yolculuğa uğurlamak ve kendisine karşı son görevimizi yerine getirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Milletimizin huzuru uğruna canını hiçe sayarak ölüme koşan şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine yakınlarına teşkilatımızın tüm mensuplarına ve Tekirdağ halkına sabırlar diliyorum. Ruhu şad olsun.” dedi.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; “Şuan sözün bittiği yerdeyiz. Bir şehidimiz var. Vatan Millet savuması bakımından bir çok şehitler verdik ama bu şehidimiz hakikaten çok üzücü.  Çünkü kendini bilmez biri hiçbir sebep yokken toplumun düzenini insanların rahat ve huzurunu temin etmeye çalışan bekçi kardeşlerimize doğrudan ateş ettiler. Bu hiçbir zaman affedilecek bir durum değildir. Gerek bizim vicdanımızda gerek mahşeri vicdanda bu mutlaka karşılığını bulacaktır. Mahkemelerimiz hakimlerimiz mutlaka gereğini yapacaktır ancak gencecik bir fidanımızı kaybettik bu da bugünün gerçeği. Diğer arkadaşımıza Allah’tan hayırlı acil şifalar niyaz ediyorum. İnşallah sağlıcakla kavuşuruz aramıza döner ve görevine devam eder.

 Emniyet Teşkilatı, en üst rütbelisinden, en aşağıda görev yapan ferdine kadar bu toplumun huzuru için görev yapıyor. Bizler sıcak yataklarımızda huzur ve güven içerisinde uyuyalım diye onlar hem rahatlarından hemde bugün gördüğümüz gibi canlarından vazgeçiyorlar. Onların yaptığı bu kutsal görevin karşılığını bu fedakarlığı ne yapsak karşılayamayız. Hepinizin huzurunda hem kendilerine teşekkür ediyorum hem başsağlığı diliyorum. Askerimiz, Polisimiz, Jandarmamız, Sahil Güvenliğimiz hepsi bizim huzurumuz için gayret etmekte onun için çaba sarf etmekte onun için kendi sevdiklerinden, ailelerinden hatta canlarından seve seve vazgeçmektedirler. Çünkü bu görev bu bayrak,  ezan aşkı olmadan başka türlü de yapılmaz zaten.

Tekrar hepimizin başı sağ olsun. Şehidimizin makamı ali olsun inşallah. O cennete gitti. Bizim inancımıza göre Peygamberlerden hemen sonra cennete gireceklerdendir. O gitti yerden memnun da biz ayrılıktan dolayı üzüntülüyüz. Rabbim ailesine de bizlere de hepimize hayırlı sabırlar nasip etsin. Ruhu şad makamı cennet olsun hepimizin başı sağ olsun. “ dedi.

Düzenlenen tören sonrasında şehidimizin naaşı, Rüstempaşa Camii’nde İkindi Namazı’na müteakip kılınan Cenaze Namazı’nın ardından Süleymanpaşa ilçemiz Eski Şehir Mezarlığına defnedildi.

Cenaze Törenine İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy, Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş, Garnizon Komutanı Piyade Alb. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç, il protokolü, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Vali Aziz Yıldırım, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Bekçimizin Tedavi Gördüğü Hastaneyi Ziyaret Etti

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Valimiz Aziz Yıldırım, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Süleymanpaşa ilçemizde yaşanan bir asayiş olayına müdahale etmek üzere gittiği olay yerinde uğradığı saldırı sonucu yaralanan Çarşı ve Mahalle Bekçimiz Fırat Doğan’ın tedavi gördüğü Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’ni ziyaret ederek son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN ANKARA’DA BİR DİZİ ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış töreni için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Albayrak, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerini 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine davet etti.

Ziyaretler sonrasında konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Albayrak, “Mavi gözlü kentimize uzun yıllar hizmet vermesini planladığımız Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın açılış törenini 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da değerli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Milletvekillerimizi açılış törenimize davet etmek amacıyla Ankara’da kendilerini ziyaret ettik, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyor, yeni hizmet binamızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

ERGENE SOSYOKÜLTÜREL TESİS CEMEVİ VE AŞEVİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE SUNULDU

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden ve bu konuda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir projeyi daha vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlaman Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleşti.

Başkan Kadir Albayrak, “Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Muhyiddin Arabi, “Alınan nefes sayısı kadar Allah’a giden yol vardır. Ne yana dönerseniz Allah’a giden yoldur.” der. Alevilik ve Bektaşilik, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Hz. Ali’nin ve ehl-i beytin yoludur. İnsan sevgisi, merhamet, hoşgörü, doğa sevgisi, sanata saygı, ileri görüşlülük, demokrasi, laiklik ve kadın erkek eşitliği Alevilik ve Bektaşiliğin evrensel değerleridir. Sevgili canların yüce Yaradan’ın manevi huzurunda bir araya geldikleri cemevleri, sevgi, saygı, erdem, olgunluk, kardeşlik, barış ve eşitliğin meydanıdır.  Cemevlerimiz, korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok önemli değerlerimizdir. İşte bu anlayışla 2018 yılında Muratlı Sosyokültürel Tesis Cemevimizi; 2019’da Şarköy Sosyokültürel Tesis Cemevimizi hizmete açtık. 2021 yılı Eylül ayında temelini attığımız Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevimizi 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve bugün hep beraber açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi Alevilik ve Bektaşiliğin Piri Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle bitirmek istiyorum;”Sevgi varken nefret niye, Barış varken savaş niye, Kardeşlik varken didişmek niye, Dostluk varken düşmanlık niye, Hoşgörü varken bağnazlık niye, Özgürlük varken tutsaklık niye, Adalet varken, haksızlık niye?” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da bir konuşma gerçekleştirerek Cemevi’nin teknik yapısı hakkında bilgi verdi. 

Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı ile Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin de yaptıkları konuşmalarda gerçekleştirdikleri yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi hayırlı olmasını temennisinde bulundular. 

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu. Açılış Törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi Ve Aşevi 3 Kattan Oluşuyor

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi; bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane; birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda, kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor. 

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı