Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Hayraboluyu Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaret için ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli beraberinde Vali Aziz Yıldırım, Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ve il protokolü ile birlikte Hayrabolu Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Belediye Başkanlığı binası önünde çiftçilerimiz ile biraraya gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, Bakanlık olarak ilimize yapılacak yatırım müjdelerini vererek, çiftçilerimizin dilek ve temennilerini aldı.

Çiftçilerimizin sorunlarını çözmek için Bakanlık olarak gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli; “İlk günden itibaren ben, sahada gezen ve dinleyen bir bakan olacağım ve problemleri çözeceğim dedim. Allah’ta nasip etti, 81 ilimize de gittim. 81 İlimizde, bu zamana kadar bana tek bir kötü davranışı olan üreticimize rastlamadım. Çiftçilerimizin isteklerini biliyorum. Çiftçilerimize sağladığımız imkanları daha da arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli Hayrabolu İlçemiz’de Kanola ve Buğday Hasadına Katıldı

Bir dizi ziyaretler için ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli beraberinde Vali Aziz Yıldırım, Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ve il protokolü ile birlikte Hayrabolu ilçemiz, Dambaslar Mahallemiz’de kanola ve buğday hasadına katıldı.

Hasat öncesi konuşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli; “Memleketin dört bir tarafında, dört mevsimde, yedi ayrı bölgede üretim devam ediyor. Bildiğiniz üzere, buğdaydan Türkiye’nin bazı illerinde problemimiz var, ama Trakya itibari ile bugün hem bir kanola tarlası, hem de buğday tarlasında hasat yapacağız. Kanoladan başlayacak olursak, kanolanın artık hakkını teslim etmemiz lazım diye düşünüyorum. Bugün itibari ile şöyle bir hesap yapalım. Bugün, eğer ayçiçek yerine kanola eksek Türkiye kendi kendine yeterliliğine kavuşacak. Ayçiçekte dekarda ortalama 100 (yüz) kg yağ alırken, kanolada dekarda 150 (yüzelli) kg almamız mümkün. Kendi kendine yeterlilik anlamında kanola son derece önemli. Artık kuraklık risklerini yaşadığımız bir yılın içerisindeyiz. Bundan sonra da, bu ilk ve de son olmayacak. Ayçiçek, elbetteki Türkiye’nin bir kültürü. Hem tüketim, hem de üretim kültürü, ama bir yandan da kanolanın üretimine, bu kadar sağlıklı bir yağın üretimine daha çok değer vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hem çiftçi, hem de üretici açısından önemli derecede artıları olan bir ürünümüz. Şimdi maliyet itibari ile baktığımız zaman, bugün hasadını yaptığımız kanolanın oluşan fiyatları açısından baktığımız zaman, çiftçimizin hem kanolada, hem de hububatta yüzü gülüyor. Son yıllarda, özellikle artan desteklerin yanında, bir de üretici dostluk politikalarımızı devreye koymamızla, hasat zamanından önce açıklanan fiyatlarla üreticimizin yüzünü güldürmeyi başardık. Allah’a şükürler olsun bugün itibari ile hem kanolamızda olsun, hem hububatımızda olsun bölgemizdeki çiftçilerimizin hiçbir üründen şikayetçi olmadığını düşünüyorum. Birazdan hasadımıza başlayacağız. Hasadımızın bol ve bereketli olmasını diliyorum. Bir de kanola ile ilgili şöyle bir bilgi vermek istiyorum, Kanola tohumunun bundan sonra %50’sini Bakanlık olarak biz karşılayacağız.” dedi.

Konuşmanın ardından yapılan dua sonrası biçerdöveri kullanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, ürünlerin hasadını gerçekleştirdi.

Hasat sonrası üretimden ve fiyatlardan memnun olduğunu dile getiren çiftçimiz ile konuşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli “Gübre desteğimiz yüzde üçyüz arttı. Tüm destekleri arttırıyoruz. Bir de Toprak Mahsulleri Ofisi vasıtası ile, üretici dostu yaklaşım ve alım politikası ile çiftçimizin, üreticimizin memnun olmasını sağlıyoruz. Üreticimiz bugün memnun. Allah’a bin şükürler olsun burada kuraklıktan da eser yok. Türkiyemiz kendi kendine yeterlidir. Ortalama her sene yirmi milyon ton buğday üretiriz. Bu sene biraz sıkıntımız var, bazı bölgelerde eksikliklerimiz var, ama şunu söyleyeyim Türkiye elindeki stoku ile, yaptığı takviyesi ile ve yerli üretimi ile Allah’a şükür hiçbir problem yaşamadan bu seneyi de inşallah geçiriyor olacağız. Bizim için önemli olan, en başta üreticimizin para kazanması. Üreticimiz para kazanıyor, üreticimiz memnun. Bir tarafta buğday, bir tarafta kanola hasadı yaptık. İki üreticimizle de konuştuk, iki üreticimiz de memnun. Sayın Cumhurbaşkanımız’a desteklerinden dolayı dua ediyorlar. Tabi ki bu kadar çalışmanın, bu kadar emeğin, bu kadar gayretin karşılığında da, üreticimizin bu kadar memnun olması bizim tüm yoğunluğumuzu alıyor, bize daha çok şevk veriyor, bizi daha çok motive ediyor. Üreticilerimizden Allah bin defa razı olsun. Her zaman söylediğimiz gibi destek bizden, üretmek sizden, bereket de Allah’tan. Teşekkürler.” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN ANKARA’DA BİR DİZİ ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış töreni için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Albayrak, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerini 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine davet etti.

Ziyaretler sonrasında konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Albayrak, “Mavi gözlü kentimize uzun yıllar hizmet vermesini planladığımız Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın açılış törenini 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da değerli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Milletvekillerimizi açılış törenimize davet etmek amacıyla Ankara’da kendilerini ziyaret ettik, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyor, yeni hizmet binamızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

ERGENE SOSYOKÜLTÜREL TESİS CEMEVİ VE AŞEVİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE SUNULDU

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden ve bu konuda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir projeyi daha vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlaman Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleşti.

Başkan Kadir Albayrak, “Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Muhyiddin Arabi, “Alınan nefes sayısı kadar Allah’a giden yol vardır. Ne yana dönerseniz Allah’a giden yoldur.” der. Alevilik ve Bektaşilik, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Hz. Ali’nin ve ehl-i beytin yoludur. İnsan sevgisi, merhamet, hoşgörü, doğa sevgisi, sanata saygı, ileri görüşlülük, demokrasi, laiklik ve kadın erkek eşitliği Alevilik ve Bektaşiliğin evrensel değerleridir. Sevgili canların yüce Yaradan’ın manevi huzurunda bir araya geldikleri cemevleri, sevgi, saygı, erdem, olgunluk, kardeşlik, barış ve eşitliğin meydanıdır.  Cemevlerimiz, korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok önemli değerlerimizdir. İşte bu anlayışla 2018 yılında Muratlı Sosyokültürel Tesis Cemevimizi; 2019’da Şarköy Sosyokültürel Tesis Cemevimizi hizmete açtık. 2021 yılı Eylül ayında temelini attığımız Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevimizi 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve bugün hep beraber açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi Alevilik ve Bektaşiliğin Piri Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle bitirmek istiyorum;”Sevgi varken nefret niye, Barış varken savaş niye, Kardeşlik varken didişmek niye, Dostluk varken düşmanlık niye, Hoşgörü varken bağnazlık niye, Özgürlük varken tutsaklık niye, Adalet varken, haksızlık niye?” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da bir konuşma gerçekleştirerek Cemevi’nin teknik yapısı hakkında bilgi verdi. 

Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı ile Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin de yaptıkları konuşmalarda gerçekleştirdikleri yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi hayırlı olmasını temennisinde bulundular. 

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu. Açılış Törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi Ve Aşevi 3 Kattan Oluşuyor

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi; bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane; birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda, kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor. 

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı