Bizimle iletişime geçin

Tekirdağ

Tekirdağ’da Balık Avı Sezonu Tören ve Konserle Açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, denizlerdeki av yasağının bitmesi ile birlikte ağlarını denize bırakacak olan Tekirdağlı balıkçıları uğurlama ve bereketli bir av yılı dilemek amacıyla 2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreni ve Konser etkinliği düzenledi.

Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ Limanı’nda düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından programa katılan vatandaşlara balık ekmek ikramı yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  “Bir balık sezonunun daha açılışını birlik, beraberlik ve coşku içerisinde gerçekleştiriyoruz. İki denizde kıyısında bulunan güzel Tekirdağ’ımız, Türkiye’nin önde gelen deniz kentlerinden biridir. Kentimizde pek çok insan geçimini deniz ürünlerinden sağlıyor. Deniz ürünleri, ekonomik getirisinin yanı sıra insan sağlığı açısından büyük öneme sahip besin değerlerini barındırıyor. Dolayısıyla deniz ürünleri sadece balıkçı esnafımızı değil, tüm halkımızı yakından ilgilendiriyor. Siz değerli esnafımızın daha iyi koşullarda hizmet verebilmelerine imkân sağlamak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Halini inşa ederek hizmete sunduk. Çağımızın son teknolojisine sahip bu büyük tesis, deniz ürünlerinin daha sağlıklı koşullarda depolanmasını sağladığı gibi deniz mamullerinin tazeliğini kaybetmeden ekonomik fiyatlarla tüketicilere ulaştırılmasına imkân sunuyor. Dolayısıyla Süleymanpaşa Su Ürünleri Halimiz hem balıkçı esnafımıza hem de vatandaşlarımıza büyük fayda sağlıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak balıkçı esnafımıza desteğimiz elbette hizmete sunmuş olduğumuz bu büyük tesisle sınırlı değil. Su ürünlerinin kaynağı olan denizlerimize de sahip çıkıyoruz. Yeni arıtma tesisleri inşa ederek, mevcut arıtma tesislerini modernize edip kapasitelerini arttırarak Tekirdağ sahillerinde evsel atık sulardan kaynaklanan kirliliğini büyük ölçüde azalttık. Ancak yapmış olduğumuz bu çalışmaların yeterli olabilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak kapsamlı bir çalışma ile sanayi tesislerinden kaynaklanan kimyasal kirliliğin önüne geçilmesi, aynı şekilde Marmara Bölgesi’ndeki tüm belediyelerin kapsamlı bir çalışma yürütmesi gerekiyor. İvedilikle gerekli adımlar atıldığı takdirde başta müsilaj olmak üzere Marmara Denizi’ndeki kirliliğin önüne geçebiliriz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerek yolcu taşımacılığı gerekse yük taşımacılığı olmak üzere denizcilik faaliyetlerini destekliyoruz. Salgın dönemi öncesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramımızı, Tekirdağ Liman İşletmesi Müdürlüğümüzün iş birliği ve siz değerli balıkçı esnafımızın katılımıyla coşku içerisinde kutladık. Ümit ediyorum ki küresel salgın en kısa zamanda sona erer, hayat normale döner, denizlerimiz özlenen temiz günlerine kavuşur ve hep birlikte sağlıklı, mutlu ve bereketli günlerde yeniden buluşuruz. Bu duygu ve düşüncelerle, açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz 2021 yılı Balık Sezonu Açılışının hayırlı olması temennisiyle tüm balıkçı esnafımıza bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum. Vira bismillah. Rastgele?” dedi.

Başkan Kadir Albayrak’ın ardından konuşmalarını yapan Tekirdağ Milletvekilleri, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan ise tarım ve hayvancılık alanında birçok başarılı projeyi hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek balıkçılara bereketli bir yıl dilediğinde bulundular.

2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreninde yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Mezarlıklar Şube Müdürü Osman Nuri Bedir tarafından edilen dualar eşliğinde bereketli bir yıl dileği ile balıkçı tekneleri denize uğurlandı.  2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreni Süheyla ve Blues Of Rumeli’nin birbirinden güzel şarkılarını seslendirdiği konser ile son buldu.

2021 Balık Avı Sezonu Açılış Töreni ve Konserinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Bayram, Sosyal İşler Dairesi Başkanı İsa Karadağ, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları üyeleri, balıkçılar ve vatandaşlar yer aldı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EN BAŞARILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

Göreve geldiği 2014 yılından bu yana Tekirdağ’ı tarım ve hayvancılıktan turizme, sanayiden kültür sanata kadar birçok alanda ileri götüren ve bu alanlarda Tekirdağ’a daha da değer katan projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türkiye’de en başaralı büyükşehir belediye başkanları arasında ilk 5 içerisinde yer aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  PİAR Araştırma Şirketi’nin araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi büyükşehir başkanları ile birlikte ilk 5 içerisinde yer aldı.

Başkan Albayrak, “Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin Yükselen Yıldızı Yapmaya Devam Edeceğiz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, Türkiye’de En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları arasında ilk 5 içerisinde takdirleriyle yer almasını sağlayan değerli hemşerilerine çok teşekkür ettiğini belirterek, “Tekirdağ, hem kültürel mirası hem de sanayi, tarım ve hayvancılıktaki önemi ile büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olarak göreve geldiğim 2014 yılından bu yana bu büyük potansiyeli daha da yukarı taşımak için ekibimle birlikte büyük bir çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bu kapsamda birçok alanda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak projeleri hayata geçirdik. Halkımız ve şehrimiz için durmadan çalışmaya ve Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin yükselen yıldızı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN ANKARA’DA BİR DİZİ ZİYARET

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış töreni için Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Albayrak, Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan’ı makamlarında ziyaret ederek kendilerini 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine davet etti.

Ziyaretler sonrasında konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Albayrak, “Mavi gözlü kentimize uzun yıllar hizmet vermesini planladığımız Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın açılış törenini 19 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da değerli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Tekirdağ Milletvekillerimizi açılış törenimize davet etmek amacıyla Ankara’da kendilerini ziyaret ettik, ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyor, yeni hizmet binamızın şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

Tekirdağ

ERGENE SOSYOKÜLTÜREL TESİS CEMEVİ VE AŞEVİ DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE SUNULDU

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden ve bu konuda diğer büyükşehir belediyelerine örnek olacak yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bir projeyi daha vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlaman Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleşti.

Başkan Kadir Albayrak, “Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Muhyiddin Arabi, “Alınan nefes sayısı kadar Allah’a giden yol vardır. Ne yana dönerseniz Allah’a giden yoldur.” der. Alevilik ve Bektaşilik, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Hz. Ali’nin ve ehl-i beytin yoludur. İnsan sevgisi, merhamet, hoşgörü, doğa sevgisi, sanata saygı, ileri görüşlülük, demokrasi, laiklik ve kadın erkek eşitliği Alevilik ve Bektaşiliğin evrensel değerleridir. Sevgili canların yüce Yaradan’ın manevi huzurunda bir araya geldikleri cemevleri, sevgi, saygı, erdem, olgunluk, kardeşlik, barış ve eşitliğin meydanıdır.  Cemevlerimiz, korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok önemli değerlerimizdir. İşte bu anlayışla 2018 yılında Muratlı Sosyokültürel Tesis Cemevimizi; 2019’da Şarköy Sosyokültürel Tesis Cemevimizi hizmete açtık. 2021 yılı Eylül ayında temelini attığımız Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevimizi 10 ay gibi kısa bir sürede tamamladık ve bugün hep beraber açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ergene Cemevi ve Aşevimizin, yürekleri insan ve doğa sevgisiyle dolu Alevi ve Bektaşi canlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi Alevilik ve Bektaşiliğin Piri Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle bitirmek istiyorum;”Sevgi varken nefret niye, Barış varken savaş niye, Kardeşlik varken didişmek niye, Dostluk varken düşmanlık niye, Hoşgörü varken bağnazlık niye, Özgürlük varken tutsaklık niye, Adalet varken, haksızlık niye?” dedi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da bir konuşma gerçekleştirerek Cemevi’nin teknik yapısı hakkında bilgi verdi. 

Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı ile Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin de yaptıkları konuşmalarda gerçekleştirdikleri yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ederek, Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi hayırlı olmasını temennisinde bulundular. 

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu. Açılış Törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi Ve Aşevi 3 Kattan Oluşuyor

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi; bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon, bay-bayan abdesthane; birinci katta etkinlik alanı, 2 adet idari oda, kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alıyor. 

Okumaya devam et
Reklam

×

Gazete59 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı